fbpx

Slide Freyja concept

Biz

Freyja Concept, ülkemizde yılda sadece 2 sefer hasadı gerçekleşen yünün, doğa dostu yöntemlerle işlenmesi sonucunda, keçecilik zanaatini modernize ederek kullanıcılarına özel tasarım çantalar üreten sosyal etki odaklı bir markadır. neden-kece s s s s

Hikayemiz

Doğal olanı, en doğal yollarla, tamamen el emeğiyle ve sürdürülebilir değerlerimize sahip çıkarak sizlere sunuyoruz.

Freyja Concept olarak sık seyahat eden iş insanları ve öğrenciler için fark yaratan, kullanışlı, hem spor hem de şık, her desenin size özel olduğu çantalar üretiyoruz.

Yün çok özel bir materyaldir, endüstriyel yollarla işlemezseniz sentetik boyayı da kabul etmez. Piyasadaki yün türevi malzemeler ya da keçelerin bir çoğu sentetiktir ve maalesef keçenin taşıdığı önemli özelliklere sahip değildir. Bu yüzden Keçecilik zanaati zahmetli olduğu kadar doğa dostudur çünkü ham yünün yapısı bozulmadan işlemenin ve boyamanın sırrı bu zanaatin inceliklerinde gizlidir.

Keçe literatürde medeniyetin ilk kumaşı olarak geçer. Hafif ama mukavemeti yüksektir, elektriği minimalize eder, doğaa biyolojik olarak parçalanabilir ve tutuşmaz.

Amacımız bu kadar özel bir materyali dünyaya duyurmak ve bir marka haline getirip ülkemizde istihdam sağlamak olunca, ismi de hem global olmalıydı hem de keçe gibi eskilerden gelmeliydi. Bunun içinde mitolojik kahramanlar hakkında hakkında araştırma yapmaya başladık. Bir hayalle başlayan bu maceraya da günümüze kadar büyüsünü kaybetmemiş bir kadın tanrıça neden can vermesin diye düşündük, en çok içimiz Freyja’ya ısındı.

Freyja İskandinav mitolojisinde bolluk ve bereket tanrıçası olarak geçiyor. İki kedinin çektiği bir savaş arabasında resmedilen sarışın bir kadın aslında. Logomuzdaki kedi buradan geliyor. Marka kurucumuz Busena ÇELİK ZÜMBÜL bir kadın girişimci olarak, güçlü ve savaşçı ruhlu bir tanrıçadan esinlenerek markanın bu ismi almasına karar verdi.

Aynı zamanda her bir Freyja ile doğa dostu ve adil üretimine destek sağlamakla beraber, devlet yurtlarında büyüyen dezavantajlı çocuklarımızın da eğitimine katkı sağlamış oluyorsunuz.

İyilik, bolluk ve bereket dileyerek çıktığımız bu yolda bizlerle yolunuz kesiştiyse ne mutlu. Birlikte büyümeye ve tüketirken aynı zamanda değer yaratmaya var mısınız?

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.